Ośrodek terapii uzależnień

Chcesz dodać wątek, ale nie możesz dopasować go go żadnej kategorii? Zajrzyj tu.
Awatar użytkownika
absolka
Posty: 75
Rejestracja: 27 lut 2019, 15:41

Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: absolka »

Już zdałam sobie z tego sprawę. Mam 25 latm, pije na imprezach, gdzie zawsze mi się urywa film, piję sama w domu, siedze w pracy i myśle jaki alkohol kupić i się napic. Proszę, niech mi ktoś powie, gdzie mam złosić się o pomoc. AA czy też może już do ośrodka leczenia uzależnień Nefo ? Czy jestem jeszcze w takim starowym stadium, gdzie nie zajmująsię jeszcze takimi przypadkami. Proszę o pomoc...i nie piszcie głupich postów....
Awatar użytkownika
Fuksja
Posty: 33
Rejestracja: 19 lip 2019, 16:46

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Fuksja »

Po pierwsze to musisz zgłosić się do psychiatry i powiedzieć jaki masz problem i to on zdecyduje czy potrzebujesz leczenia w ośrodku. Zazwyczaj ludzie uzależnieni od alkoholu trafiają na terapię bo sami nie są w stanie poradzić sobie z tym problemem. Wiem bo mój znajomy był na takim leczeniu i jemu akurat pomógł Ośrodek terapii Wiosenna w Ściejowicach więc może tam zadzwoń
Awatar użytkownika
Kazik3232
Posty: 43
Rejestracja: 17 lip 2019, 13:37

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Kazik3232 »

Chcesz zmiany w swoim życiu? Czujesz że twój organizm jest zartuty? Chcesz się oczyścić? To zapraszam na stronę detox alkoholowy . Ja jestem bardzo zadowolona. Mogę polecić w zupełności tą firmę bo dzięki niech wyrwałem się od narkotyków. Sam chciałem rzucić ale okazało się to niemożliwe, z tą kliniką wszystko było łatwiejsze.
Awatar użytkownika
Zosia
Posty: 66
Rejestracja: 10 gru 2019, 22:46

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Zosia »

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak trudny do pokonania jest nałóg alkoholowy. Dlatego warto sobie pomóc, skorzystać z dobrego ośrodka terapii, jak krakowskie Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl warto, wychodzenie z nałogu jest długim procesem, ale warto.
Awatar użytkownika
faster
Posty: 32
Rejestracja: 21 maja 2019, 11:09

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: faster »

Wiesz, nie wiem za dużo o takich miejscach, ale gdzieś w sieci wyskoczył mi Ranking Ośrodków Terapii . Może on Ci pomoże? No, chyba, że już uprałaś się ze swoim problemem, bo pisałaś kilka miesięcy temu. Chętnie się dowiem, czy Ci ten ośrodek pomógł i jak dobrze go oceniasz. ;) .
Awatar użytkownika
wikusia
Posty: 22
Rejestracja: 04 kwie 2019, 16:31

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: wikusia »

Jak pomóc alkoholikowi? – to pytanie zadają sobie bliscy osoby uzależnionej od alkoholu. Najbardziej narażeni na skutki nadużywania alkoholu poza samym chorym są jego najbliżsi, którzy często zastanawiają się jak pomóc alkoholikowi. Leczenie alkoholizmu to długa droga, która wymaga od chorego i jego rodziny wysiłku i wielu poświęceń. Każdy, kto spotkał się w rodzinie z problemem alkoholowym, doskonale wie, że samodzielne próby rozwiązywania go nie przynoszą efektów. Dlatego też warto zgłosic się do Ośrodka Terapii Forest.
Awatar użytkownika
bidon
Posty: 99
Rejestracja: 18 cze 2019, 22:53

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: bidon »

Sprawdz sobie osrodek Tratwa w Wisle - naprawde swietne miejsce z wykwalifikowanym zespolem terapeutow. Moj tata byl tam na terapii
Awatar użytkownika
Viki77
Posty: 40
Rejestracja: 26 lut 2020, 1:58

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Viki77 »

Polecam ci leczenie alkoholizmu Warszawa - słyszałam o tym ośrodku wiele dobrego, dzięki pracującym tam specjalistom wiele osób wyszło na prostą ...
Awatar użytkownika
mila8788
Posty: 267
Rejestracja: 13 sty 2020, 18:55

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: mila8788 »

Taki ośrodek to idealne rozwiązanie, jeśli chcemy poradzić sobie z uzależnieniem od narkotyków lub alkoholu. Na stronie https://zdrowyobywatel.pl/jak-leczyc-al ... m-osrodku/ dowiecie się, dlaczego takie specjalistyczne ośrodki są najlepsze. Myślę, że znajdziecie tam fachową wiedzę oraz wszystkie potrzebne informacje
Awatar użytkownika
ronnie
Posty: 76
Rejestracja: 18 cze 2019, 22:02

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: ronnie »

Oczywiście wybór ośrodka leczenia uzależnień jest naturalną rzeczą jaką należy zrobić w przypadku osoby uzależnionej. Jednak to nie wszystko, dużo wiecej pomocy potrzebuje taka osoba. Polecam poczytać sobie o tym na https://prozdrowotni.pl/jakiej-pomocy-u ... koholikowi
Awatar użytkownika
finika
Posty: 50
Rejestracja: 23 lut 2020, 22:30

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: finika »

Z tym , że nie zawsze terapia w ośrodkach pomaga, znam przypadki osób które chciały rzucić ale nie miały na tyle silnej woli. Część
z nich na wszywkę alkoholową wykonywaną w https://gabinetchirurgiczny.com/esperal ... k-wyszkow/ się zdecydowało i to dopiero zadziałało. Tak więc metod leczenia jest kilka
zośka12

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: zośka12 »

Możesz także wybrać się na terapię uzależnień do psychologa. Wiele osób decyduje się właśnie na taki krok. Na stronie Poradni Zdrowia Psychicznego Empatio https://psycholog-ms.pl/terapia-uzaleznien/ znajdziesz wszystkie informacje na ten temat. Moim zdaniem nie zaszkodzi spróbować.
tuśka

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: tuśka »

Moj wujek mial duze problemy z alkoholem i po wielu latach picia zdecydowal ze chce sie leczyc, poszukalam poczytalam opinie i znalazlam super osrodek w Wiśle. Tratwa sie nazywa, zapisalismy wujka no i poszedl. Zdecydowanie bylo warto! super czlowiek sie stal, pomogli mu i jestem ogromnie wdzieczna
uzależnienie32

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: uzależnienie32 »

Odstawienie alkoholu po wielodniowym piciu jest bardzo trudne dlatego ważna jest opieka specjalisty. terapia uzależnień Kraków możesz liczyć na pomoc lekarza przy detoksykacji. Taka detoksykacja trwa od 12 do nawet 24 godzin i wtedy cały czas pacjent jest pod obserwacją lekarską. Pamiętaj że alkoholizm nieleczony to choroba śmiertelna dlatego skorzystaj z pomocy.
Błękitna

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Błękitna »

Jeżeli szukacie najlepszego ośrodka leczenia uzależnień to skorzystajcie ze specjalnego rankingu. Tam najlepiej oceniany jest ośrodek Forest w woj. kujawsko-pomorskim. Ma dość rozbudowaną ofertę, autorski program terapii, wykwalifikowany personel a także świetne warunki pobytowe jak i wiele atrakcji dla pacjentów.
Małasz

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Małasz »

absolka pisze: ↑07 sie 2019, 8:51 Już zdałam sobie z tego sprawę. Mam 25 latm, pije na imprezach, gdzie zawsze mi się urywa film, piję sama w domu, siedze w pracy i myśle jaki alkohol kupić i się napic. Proszę, niech mi ktoś powie, gdzie mam złosić się o pomoc. AA czy też może już do ośrodka leczenia uzależnień Nefo ? Czy jestem jeszcze w takim starowym stadium, gdzie nie zajmująsię jeszcze takimi przypadkami. Proszę o pomoc...i nie piszcie głupich postów....
W Warszawie polecić Ci mogę centrum Medyczny Detox, wyciągnęli z alkoholizmu mojego przyjaciela.
Kinga

Re: Ośrodek terapii uzależnień

Post autor: Kinga »

Ważne jest już to, że sama dostrzegłaś problem. Wiele uzależnionych nie potrafi się do tego przyznać. Co do leczenia, to ja polecam poczytać o wszywce alkoholowej - https://gabinetchirurgiczny.com/esperal ... sulejowek/. Aplikacji wszywki alkoholowej można się poddać po minimum 12 – godzinnej abstynencji. Najlepiej jednak, aby upłynęła pełna doba od wypicia alkoholu. Cały zabieg zaszycia Esperalu trwa około 30 minut i przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym.
ODPOWIEDZ