Ogrzewanie podłogowe

Chcesz dodać wątek, ale nie możesz dopasować go go żadnej kategorii? Zajrzyj tu.
Awatar użytkownika
dina
Posty: 324
Rejestracja: 06 lis 2019, 15:52

Ogrzewanie podłogowe

Post autor: dina »

Planujemy zmodernizować dom, w którym mieszkamy - czeka nas generalny remont. Na pewno chcemy postawić na ogrzewanie podłogowe i tutaj do was pytanie - z usług jakich firm najlepiej skorzystać? Czy https://www.uponor.pl/pl-pl to dobre rozwiązanie?
Awatar użytkownika
bidon
Posty: 99
Rejestracja: 18 cze 2019, 22:53

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post autor: bidon »

moim zdaniem do domu najlepiej jednak sie sprawdza centralne ogrzewanie, dlatego postawilismy na kociol z piecbuda. Wybralismy ten eko wiec jeszcze zalapalismy sie na dofinansowanie :) kociol jest wlasciwie bezawaryjny, a jego obsluga jest na tyle prosta ze to bajka
dobiegłew

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post autor: dobiegłew »

W sumie bardzo dobra sprawa. Jeśli nie wiecie, na jakie ogrzewanie się pokusić, to tu na pewno znajdziecie coś odpowiedniego. Nic więcej nie będę dodawał. Chyba, że będziecie montować pompę obiegową, to wtedy polecam Dambat. Z ich katalogu najlepsze są czarne pompy https://www.dambat.pl/pobierz.html , jak magi-2, nova czy beta-2.
eaś

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post autor: eaś »

Mój brat ma takie ogrzewanie i nie narzeka. Można powiedzieć, że w dużej mierze po prostu był gotów poświęcić wiele by mieć takie ogrzewanie. I ja to rozumiem, ale ogólnie mam wrażenie, że też warto do pieca pompy obiegowe montować, żeby ogrzewanie było lepsze. Co myślicie? Czy wiecie może, jak to wygląda w praktyce?
Awatar użytkownika
informatyk
Posty: 203
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:04

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post autor: informatyk »

Tak naprawdę jeśli chcemy mieć ogrzewanie podłogowe to na pewno musimy się na nie zdecydować na samym początku naszej budowy. Ja u siebie o całkiem niedawna posiadam system ogrzewania i chłodzenia Aircon i jestem wręcz zdania, że jest to rozwiązanie na długie lata. Dlatego każdego do niego zachęcam.
Awatar użytkownika
Frania
Posty: 375
Rejestracja: 23 maja 2019, 9:00

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post autor: Frania »

A skoro już jesteśmy przy temacie ogrzewania domu lub mieszkania, to czy ktoś z Was wykorzystuje w tym celu panele grzewcze na podczerwień? Widziałam ostatnio na stronie www ofertę takich właśnie paneli TermoPlaza i muszę przyznać, że zrobiły one na mnie niemałe wrażenie. Podobno decydując się na takie rozwiązanie można zaoszczędzić nawet 70% kosztów za ogrzewanie. Co o tym sądzicie?
Józek

Re: Ogrzewanie podłogowe

Post autor: Józek »

Skoro mowa jest o ogrzewaniu to ja uważam, że warto postawić w domu jednorodzinnym na ogrzewanie gazowe. Nowym dużym dostawca gazu jest firma Amerigas. Zobaczcie na stronę ogrzewanie amerigas opinie tutaj możecie poczytać o takich instalacjach gazowych. Sprawdźcie na stronę bo to ciekawa i pomocne informacje.
ODPOWIEDZ