Popękane pięty

Pielęgnacja to podstawa. Rozmawiamy o podstawach dbania o skórę, azjatyckich sposobach na urodę, skutecznych produktach, składach INCI i nie tylko.
Awatar użytkownika
Wilczek12
Posty: 19
Rejestracja: 22 sty 2019, 9:15

Popękane pięty

Post autor: Wilczek12 »

Cześć, nie wiem dlaczego, ale od jakiegoś czasu mam problem z popękanymi piętami, a tu lato zapasem i chciałabym wskoczyć w moje ukochane sandałki 😊 Poradźcie, jak się tego pozbyć i co zrobić, żeby więcej się nie pojawiało? Kremów używam codziennie
Awatar użytkownika
Korona111
Posty: 16
Rejestracja: 07 mar 2019, 8:59

Re: Popękane pięty

Post autor: Korona111 »

A robisz sobie peeling stóp? Uzywasz pumeksu albo tarki? I jakich kremów używasz?
Awatar użytkownika
Wilczek12
Posty: 19
Rejestracja: 22 sty 2019, 9:15

Re: Popękane pięty

Post autor: Wilczek12 »

Peelingi i pumeks sporadycznie, faktycznie może powinnam częściej, ale kiedyś też rzadko robiłam, a pękniętych pięt nie miałam ☹ A kremy to różne, takie drogeryjne.
Awatar użytkownika
Korona111
Posty: 16
Rejestracja: 07 mar 2019, 8:59

Re: Popękane pięty

Post autor: Korona111 »

To zrób tak: miska z ciepłą wodą, jeśli nie masz żadnych ranek na stopach to też ze szczyptą soli. Odmoczyć trochę i wykonaj peeling a po peelingu jeszcze delikatnie potrzyj pięty pumeksem. Przez kilka dni rób codziennie, potem co drugi dzień i z czasem wystarczy, że zrobisz raz na tydzień 😊 Po wszystkim oczywiście krem 😊
Awatar użytkownika
AlicjaTuwim
Posty: 20
Rejestracja: 06 mar 2019, 9:55

Re: Popękane pięty

Post autor: AlicjaTuwim »

A ja polecam namaczanie stóp w wodzie z wodą utlenioną. Jeśli dobrze pamiętam to łyżka wody utlenionej na chyba 5 litrów bardzo ciepłej wody. I wtedy jak pozujesz, że pięty się rozpulchniły, to ścierasz martwy naskórek. Wszystko znajdziesz w książce Uzdrawiająca moc wody utlenionej
Awatar użytkownika
Jwitos
Posty: 3
Rejestracja: 07 cze 2019, 11:53

Re: Popękane pięty

Post autor: Jwitos »

Też niestety nic nie przychodzi mi do głowy. Jak się czegoś dowiem to dam znać.
- Człowiek się dostosowuje i wydaje mu się, że jakoś sobie poradzi, bo przecież nie jest tak źle, aż tu nagle... - zawiesza głos z napięciem.
Awatar użytkownika
śnieżynka
Posty: 86
Rejestracja: 17 lip 2019, 19:51

Re: Popękane pięty

Post autor: śnieżynka »

Niestety jak ktoś ma suchą skórke na stopach to czesto się tak dzieje. Miałam podobny problem ale zainwestowałam w skarpetki nawilżające od Scholla z olejem kokosowym i one bardzo fajnie nawilżyły moje stopy.
Awatar użytkownika
Syliwa43
Posty: 90
Rejestracja: 11 wrz 2019, 13:57

Re: Popękane pięty

Post autor: Syliwa43 »

Wypróbujcie sobie nagietkowy krem do stóp marki HB. Ma w składzie też masło shea i masło kakaowe oraz olejek jojoba. Pielęgnuje skórę, uelastycznia. A sam nagietek super wpływa na pękniecia i zrogowacenia - niweluje je. Taki krem jednak trzeba stosować regularnie i nie spodziewać się cudów po trzech dniach.
Awatar użytkownika
Mimozza
Posty: 80
Rejestracja: 06 paź 2019, 9:40

Re: Popękane pięty

Post autor: Mimozza »

Nie jest to sytuacja bez wyjścia, z pewnością trzeba będzie zadbać o odpowiednie nawilżenie pięt, kupić specjalny krem. Jeżeli maci większe problemy ze stopami to udajcie się do podologa. Ja znalazłam taką pomoc na http://inmedico.pl Przyjmuje to podolog, pani dr Mariola Sznapka.
Awatar użytkownika
bieniu
Posty: 28
Rejestracja: 17 paź 2019, 8:35

Re: Popękane pięty

Post autor: bieniu »

Co do popękanych pięt to jest mnóstwo domowych sposobów na to. Wystarczy tylko poczytać w internecie i wypróbować. Ja przy okazji moich pięt zauważyłam, że robi mi się hallux. Więc postanowiłam poszukać informacji na temat jak wygląda halluxy leczenie Tak na wszelki wypadek lepiej jest się przygotować na to co mnie może czekać
Awatar użytkownika
Philli
Posty: 113
Rejestracja: 18 cze 2019, 11:59

Re: Popękane pięty

Post autor: Philli »

A ja mam właśnie haluksy i nie wiem co może mi pomóc. Może coś takiego https://foot-med.pl/oferta/chirurgiczne ... -haluksow/ ? Ceny mają bardzo atrakcyjne, ale czy będzie to skuteczne? Korzystał ktoś tutaj może z tego i może mi coś powiedzieć? Bardzo liczę na Waszą pomoc bo jestem już bezradny. Nie wiem na co się zdecydować.
Gdyby można było spojrzeć na świat bez żadnej ochrony, uczciwie i odważnie - pękłyby nam serca.
Awatar użytkownika
młoda
Posty: 70
Rejestracja: 27 lut 2019, 16:18

Re: Popękane pięty

Post autor: młoda »

Co do popękanych pięt to jest mnóstwo domowych sposobów na to. Wystarczy tylko poczytać w internecie i wypróbować. Ja przy okazji moich pięt zauważyłam, że robi mi się hallux. Więc postanowiłam poszukać informacji na temat, a dokładniej jak wygląda halluxy leczenie . Tak na wszelki wypadek lepiej jest się przygotować na to co mnie może czekać
Zośia

Re: Popękane pięty

Post autor: Zośia »

Polecam ten produkt https://www.izdrowiej.pl/pl/p/ZelKrem-d ... 250ml/2925. Jest to zmiękczająco-nawilżający krem do pielęgnacji stóp z 40% zawartością mocznika, który silnie nawilża skórę i działa keratolitycznie. W jego składzie nie znajdziesz alkoholu, sls, ftalanów.

rdestowiec japoński właściwości
ewaroma

Re: Popękane pięty

Post autor: ewaroma »

Takimi dolegliwościami powinien zająć się specjalista. Popękane pięty to podologia. Warszawa to miasto, w którym mieszkam dlatego polecam Wam gabinet podologiczny PodoCenter.
Agness

Re: Popękane pięty

Post autor: Agness »

Jak tylko coś się dzieje z moimi stopami czy to sucha skóra, czy popękane piety, coś z paznokciami od razu idę do sprawdzonego gabinetu podologicznego. Polecam Gabinet Zdrowej Stopy w Warszawie, chodze tu do pani Izy
michalikg

Re: Popękane pięty

Post autor: michalikg »

Zgadzam się, że z takim problemem warto udać się do podologa. Ja ostatnio byłam na zabiegu, jakim jest usuwanie odcisków i jestem zadowolona, że pozbyłam się tego problemu.
kanka

Re: Popękane pięty

Post autor: kanka »

Szukasz niezawodnych i sprawdzonych produktów podologicznych? Z pewnością warto zwrócić uwagę na https://sklep.ileopard.pl/. Z tego co wiem, oferują oni szeroki wybór artykułów podologicznych zarówno dla profesjonalistów, jak i osób prywatnych.
iwonamroz

Re: Popękane pięty

Post autor: iwonamroz »

Warto udać się do gabinetu podologicznego. Jeżeli jesteś z Konina lub okolic to polecam Ci sprawdzone centrum podologiczne La Perle. Byłam u nich już kilka razy i zawsze jestem zadowolona :)
annabiala

Re: Popękane pięty

Post autor: annabiala »

Polecam Wam sprawdzone usługi podologiczne w gabinecie Zdrowe Stopy Emilia Bała w Bydgoszczy. Tam na pewno Wam pomogą z problemem, jakim są popękane pięty.
matyldawik

Re: Popękane pięty

Post autor: matyldawik »

Moim zdaniem najlepiej udać się do podologa na podstawowy zabieg podologiczny. Podolog zobaczy i zbada Twoje pięty i zdecyduje, jakie leczenie będzie najlepszym wyborem.
ODPOWIEDZ